Нових: 44.000 радника отишло је у Немачку Два услова сада су кључна за добијање посла, а листа правила би врло лако могла бити измењена од 2020.
Блиц 20.07.2019 | М.А.

Више од 44.000 радника из земаља западног Балкана (Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Албанија, Косово, Северна Македонија) отишло је на рад у Немачку од 2016. године.
Тада су на снагу ступили нови немачки прописи који су олакшали запошљавање странаца, посебно грађана из нашег региона, али и јасно дефинисали нова правила за запошљавање. Сада је само питање колико дуго ће она и бити на снази јер је међу немачким званичницима све популарнија тема о томе како би се немачко "Правило о Западном Балкану" изменило или чак укинуло с краја 2020. године. До тада, дакле до краја наредне године, за када се помиње могућност укидања