Ni bogovi ne mogu da dišu: Zagađenje se toliko pogoršalo da čak i statue u hramovima imaju maske preko lica (foto, video)
Kurir 07.11.2019
![Ni bogovi ne mogu da dišu: Zagađenje se toliko pogoršalo da čak i statue u hramovima imaju maske preko lica (foto, video)](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Kvalitet vazduha na severu Indije toliko se pogoršao poslednjih meseci da su čak i tamošnja božanstva počela da nose maske preko lica.
Naime, na društvenim mrežama pojavile su se fotografije statua bogova u hramu u Varanasiju kojima su stavljene maske za lice. Šiva sa maskom na licu samo je jedno od upozorenja građanima na zagađenje fazduha koje je dodatno pogoršano upotrebom raznih pirotehničkih sredstava tokom nedavno održanog festivala svetlosti. पर्यावरण की भयावह स्थिति को देखते हुए वाराणसी के सिगरा स्थित मंदिर में पुजारी हरीश मिश्रा और भक्तों ने बाबा भोलेनाथ समेत देवी दुर्गा और काली माता समेत