Bez emisija dve TV u Crnoj Gori, Marić ne veruje da ga je „Đukanović zabranio“
Cenzolovka 13.02.2020 | Petar Gajić
![Bez emisija dve TV u Crnoj Gori, Marić ne veruje da ga je „Đukanović zabranio“](https://nstatic.net/img/logo/s/cenzolovka.png)
Regulatorno telo za elektronske medije Srbije saopštilo je da odluka crnogorskog regulatora za elektronske medije da ukine određene sadržaje televizija Hepi i Pink M predstavlja otvoren vid cenzure i grubo kršenje Konvencije o prekograničnim televizijama. Savet Agencije za elektronske medije Crne Gore odgovara da je u tim emisijama "promoviše mržnja, netrpeljivost i diskriminacija prema pripadnicima crnogorske nacionalnosti". Televizije Pink i Happy odbacuju optužbe.
Foto: Pexels „Novo jutro“ televizije Pink M, kao i emisije „Dobro jutro, Srbijo“, „Posle ručka“ i „Ćirilica“ televizije Happy, gledaoci u Crnoj Gori neće moći da gledaju naredna tri meseca. „Razlog za to je već u dužem vremenu emitovanje programa kojima se promoviše mržnja, netrpeljivost. Posebno mržnja i netrpeljivost prema Crnoj Gori kao državi i crnogorskoj naciji“, kaže Ranko Vujović iz Agencije za elektronske medije Crne Gore. Glavni i odgovorni urednik TV