Горе него током Велике депресије: Рекордна незапосленост у Америци, само прошле недеље више од 3 милиона људи отпуштено!

Горе него током Велике депресије: Рекордна незапосленост у Америци, само прошле недеље више од 3 милиона људи отпуштено!

Рекордан број Американаца пријавило се за помоћ за незапослене прошле недеље, како се затварају бизниси услед ширења новог корона вируса.

Америчко Министартсво рада навело је да је чак 3,28 милиона људи поднело те захтеве до краја прошле недеље. Ово је највећа бројка подношења захтева за незапослене у историји, откако је Министарство рада почело да бележи податке 1967. Претходни рекорд био је током недеље која се окончала 2. октобра 1982, кад је поднето 695.000 захтева. Тренутно у САД има више људи који су изненада остали без посла, него за време Велике депресије. Такође, има више незапослених

Прочитајте још

Кључне речи

Економија, најновије вести »