Dan kada je Srbija slavila Štefaneka: Davor našoj zemlji posle 40 godina doneo olimpijsko zlato u rvanju! (foto)

Kurir 16.08.2020

Na današnji dan 2016. godine srpski rvač Davor Šfetanek popeo se na najviše olimpijsko postolje.

Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru pošto je u finalu u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom pobedio Migrana Artjunjana iz Jermenije. Rezultat finalne borbe bio je 1:1, a Štefanek je pobedio jer je poslednji osvojio poen. Jermenski rvač je u prvoj rundi izbacio Štefaneka sa strunjače i poveo sa 1:0. Posle sudara glavama posle samo 12 sekundi druge runde, Jermenu je stradala arkada pa mu se ukazivala