Pas sa najdužom njuškom na svetu: Eris je poreklom Ruskinja, a nedavno je postala internet senzacija
Blic 02.09.2020 | J.A.K.
![Pas sa najdužom njuškom na svetu: Eris je poreklom Ruskinja, a nedavno je postala internet senzacija](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Svaki pas ima neku fizičku karakteristiku koja ga izdvaja od drugih, bila to neobična šara, dug vrat, kratak rep, čak i kada na prvi pogled deluje da je isti kao i ostali pripadnici njegove rase.
Ruski hrt Eris ima jednu specifičnu osobinu koja je proslavila na internetu - neverovatno dugačku njušku, prenosi "24sata.hr". Eris je ženka čija je njuška dužine neverovatnih 31 centimetar, a premda nema službenih merenja, veruje se da je to među najdužim njuškama na svetu. Ruski hrtovi su inače "izdužena pasmina" s dugim i uskim udovima, kao i njuškom. Par iz Ričmonda, Lili i Savana, usvojili su je i doveli kući u julu 2018. Tada je bila samo štene i niko nije ni