Mali RENDžERI: Vlasotince dobilo mlade zaštitnike životne sredine
Večernje novosti 09.11.2020 | I.M.

DEČACI i devojčice iz Vlasotinca su u prvoj grupi dece u Srbiji koja su stekla zvanje „mali rendžer“ tako što su prošla edukativni kamp, u okviru Nacionalnog parka na Kopaoniku, i nakon provera i testova dobili legitimacije koje ih kvalifikuju da i odraslima mogu da skrenu pažnju na loša postupanja sa prirodom.
Mali rendžeri su stekli teorijska i praktična znanja koja će prenositi svojim vršnjacima, ali i svojim roditeljima, komšijama i prijateljima. Oni će ubuduće biti uključeni u sve akcije u oblasti zaštite životne sredine, a koje bude pokretala lokalna samouprava. Deca, uzrasta od drugog do šestog razreda osnovne škole, obuku su prošla u okviru Gljivarskog društva „Rujnica“.










![„Ko izvuče paricu, sreća ga prati celu godinu“ – Baka Dragica otkriva tajnu božićne česnice [VIDEO]](https://nstatic.net/968/41167968orhdln.jpg)

