Kupca za Petrohemiju nema, pa nema, predsednik najavljuje - možda će Rusi...
N1 Info 18.11.2020 | Nenad Nešić

Pančevačka rafinerija dobila je novo postrojenje, a odnosi Srbije i Rusije dodatno su unapređeni, zaključio je predsednik Srbije. Aleksandar Vučić najavljuje da će Beograd i Moskva naći rešenje i za pančevačku Petrohemiju. Iako je pitanje pod kojim uslovima bi se dve strane eventualno dogovorile, stručnjaci kažu da ulazak NIS-a u Petrohemiju ne bi bio u suprotnosti sa preporukama EU o diversifikaciji.
Izvor: N1 Rusi imaju ključ, na nama je samo da pritisnemo dugme. To uigrano partnerstvo u pančevačkoj rafineriji, predsednik Srbije već vidi i preko puta u pančevačkoj Petrohemiji. Mada, Rusi danas javno ni slovo na tu temu, a od ranije je poznat stav Moskve da je Petrohemija ne zanima, da predstavlja preskupu i nepotrebnu investiciju. Ipak, Vučić poručuje - otključano. "Danas smo čini mi se, ne samo odškrinuli, već širom otvorili vrata dogovoru sa Gaspromnjeftom i




![[ANALIZA] Zbog čega Vučić sada pominje H125M u Francuskoj: Da li je konačno došao trenutak za novi nivo saradnje sa Erbasom?…](https://nstatic.net/406/40872406pcgrqf.jpg)



