Nikola Jokić je odsvirao Džezerima reprizu rekorda karijere! /video/

Sputnik 01.02.2021

Nikola Jokić, reprezentativac Srbije i centar Denvera, izjednačio je rekord karijere sa 47 poena i postavio dva poenterska dostignuća u svojoj NBA karijeri u utakmici protiv Jute Džez, tima koji je do duela sa Nagetsima ostvario 11 pobeda u nizu.

Jokiću je konzervativni tip rivala veoma odgovarao, oslanjajući se na svoj košegeterski talenat izjednačio rekord karijere sa 47 ubačenih poena, a time je doneo veliku pobedu svojoj ekipi rezultatom 128:117. Srpski centar je sa 22 poena u prvoj četvrtini upisao najbolji učinak u jednom periodu košarkaške utakmice, a na poluvremenu je imao 33, što je takođe rekord njegove blistave NBA karijere. Veliku motivaciju Jokić je pronašao u duelu sa Rudijem Goberom,