Slavlja na gostujućim terenima Superlige, Zlatibor i TSC podelili bodove

RTS 20.03.2021

Malo je nedostajalo da u sva četiri prva današnja meča 28. kola domaće lige pobede odnesu gostujuće ekipe. Fudbaleri Javora su nadigrali Zlatibor sa 2:0, Voždovac je savladao Radnički u Nišu sa 1:0, najubedljiviji je bio Partizan protiv Bačke sa 4:0, a samo su TSC i Spartak podelili bodove sa 2:2 i to posle pogotka domaćina u 90. minutu sa penala.

Fudbaleri Javora su na gostobanju u Čajetini poveli već i 15. minutu golom Andreja Ilića i dobrom igrom sačuvali prednost do odlaska na poluvreme. U nastavku je domaći Zlatibor imao nekoliko dobrih prilika za izjednačenje ali je u 83. minutu Luka Luković postigao i drugi gol za konačnu pobedu gostiju. Voždovac je u nišu nadigrao Radnički sa 1:0 golom Aleksandra Stanisavljevića u 73. minutu, a Partizan je bio ubedljiv u duelu sa Bačkom sa čak 4:0. Malo je