Arapska mafija drma nemačkom Ovo su 4 najmoćnija klana koja se bave svim: Drogom, prostitucijom, prevarama i ucenama video
Kurir 22.05.2021
![Arapska mafija drma nemačkom Ovo su 4 najmoćnija klana koja se bave svim: Drogom, prostitucijom, prevarama i ucenama video](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Organizovani kriminal u arapskim, kurdskim i turskim zajednicama dobio je centralnu ulogu u nemačkim filmovima i TV serijama. Deo tog interesovanja izazvalo je nekoliko pljački koje su privukle pažnju i nacionalnih medija. Dojče Vele predstavlja neke od najvažnijih klanova.
Tako je u utorak (18. maja) u Nemačkoj sve brujalo kada je u Berlinu uhapšen peti osumnjičeni za spektakularnu pljačku neprocenjivog istorijskog nakita iz drezdenskog muzeja "Zeleni trezor" - bilo je to 2019. godine. Za razliku od zloglasnih gangsterskih mafijaških grupa koje su često uniformisane i pojavljuju se na skupim motociklima, grupe nazvane "klanovi" u nemačkim medijima i policiji povezane su porodičnim vezama i zajedničkim etničkim identitetom. Kritičari