Aspirin kod korone ne poboljšava šanse za preživljavanje hospitalizovanih
Nedeljnik 10.06.2021 | Nedeljnik.rs
![Aspirin kod korone ne poboljšava šanse za preživljavanje hospitalizovanih](https://nstatic.net/img/logo/s/nedeljnik.png)
Foto: Profimedia Aspirin ne pospešuje izglede za preživljavanje pacijenata primljenih u bolnicu zbog zaraze koronavirusom, pokazala je britanska studija.
Kod pacijenata obolelih od kovida-19 odranije je uočen veći rizik od nastanka krvnih ugrušaka u organizmu, posebno u plućima. Između novembra 2020. godine i marta 2021. sprovedena je velika studija na 15.000 pacijenata primljenih u bolnice zbog kovida-19, a svrha je bila da se proveri efekat aspirina, leka koji je rasprostranjen i koristi se za sprečavanje ugrušaka kod postojanja nekih drugih bolesti. U sklopu studije ukupno je 7.351 pacijent primao je 150