Пумпање мишића или опипавање пулса руса и Британаца се наставља: Ратне игре са Црног мора преселили на Медитеран (видео)
Правда 02.07.2021 | Курир

Прошла и ова недеља поприлично је била узаврела прво на Црном мору, али богами ни на истоку Медитерана није било баш мирно. Док су око Крима мишиће испробали Британци и Руси, слична ситуација додуше са употребом авијације се догодила уз обалу Сирије.
Па је тако руска поморска оперативна Медитеранска група недавно имала прилике да се поближе упозна са ловцима Ф-35Б који полећу са јединог британског наосача авиона "Краљица Елизабета" који је део оперативне групе 21 тренутно на пловидби источним Медитераном. Показивање мишића дошло је у тренутку, када то нико није очекивао и то пар дана после просласка британског разарача поред обала Крима. За показивање мишића Руси су послали три стратешка бомбардера Ту 22М3