Srbija smeta i kada ulaže milijarde! Odluka Ustavnog suda BiH o izgradnji elektrana na Drini ujedinila opoziciju i vlast RS
Večernje novosti 21.07.2021 | S. MIŠLJENOVIĆ
![Srbija smeta i kada ulaže milijarde! Odluka Ustavnog suda BiH o izgradnji elektrana na Drini ujedinila opoziciju i vlast RS](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
Foto EPRS Za Srpsku je ovakva odluka neprihvatljiva, a pogotovo jer se u priču uvodi i Komisija za koncesije koja već 15 godina nije izdala nijednu koncesiju, kažu sagovornici "Novosti".
U zaštitu projekta HE "Gornja Drina" stali su i političari iz vladajućih i opozicionih redova Srpske i to nakon što je na stranici Ustavnog suda objavljena cela odluka na 24 strane! Foto capital.ba - Odlukom Ustavnog suda BiH je naloženo Vladi RS da u naredna tri meseca ne sme donositi nikakve akte koji se tiču realizacije projekta. Međutim, nigde nije navedeno da se radovi zaustavljaju i oni će biti nastavljeni po planiranoj dinamici - kaže dobro upućeni izvor iz