Rilovu dvoboj leđaša, senzacija Džejkobi na 100 prsno

N1 Info 27.07.2021  |  Autor:Sport Klub

Britanac Tom Din na 200 slobodno, Rus Jevegenij Rilov i Australijanka Kalji Mekion na 100 leđno i Amerikanka Lidija Džejkobi na 100 prsno osvojili su zlatne medalje tokom trećeg dana finala plivačkih takmičenja na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Sjajna trka viđena je u muškom finalu na 200 metara slobodno. Neverovatan ritam držao je Hvang iz Južne Koreje. Vodio je 160 metara, sa prolazima na nivou svetskog rekorda. Međutim, onda je počeo da popušta. Tempo su pojačali Britanci Tom Din i Dankan Skot. Bili su rame uz rame bukvalno do poslednjeg metra. Na kraju je slavio Din sa 1:44,22, dok je Skot bio četiri stotinke sporiji. Bronza je pripala Brazilcu Fernandu Šeferu sa 1:44,66. Bio je samo dve stotinke brži