Vaterpolo klasik pripao barakudama: Vaterpolisti Hrvatske pobedili Srbiju na OI u Tokiju!

Kurir 31.07.2021

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je danas na Olimpijskim igrama u Tokiju od selekcije Hrvatske sa 12:14 (3:5, 1:1, 4:4, 4:4), u meču četvrtog kola Grupe B.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Nikola Jakšić sa tri gola, a Filip Filipović i Strahinja Rašović su upisali po dva pogotka. U reprezentaciji Hrvatske bolji od ostalih bili su Paolo Obradović i Maro Joković sa četiri gola. Hrvatska je bolje počela meč i ubrzo je povela sa 5:1, da bi do kraja prvog perioda srpska selekcija sa dva gola smanjila rezultat. U drugoj četvrtini nije bilo promene rezultat, dok je u nastavku meča Srbija došla do izjednačenja (8:8),