Н. Стефановић: Никада нисам рекао да је ФБИ учествовао у истрази против Беливука
Министар одбране Небојша Стефановић изјавио је данас да никада није рекао да је ФБИ учествовао у истрази против Вељка Беливука и његове групе, већ да је казао да је разбијање криптоване комуникације путем апликације Скај помогло у прикупљању важних доказа за хапшење и подизање оптужнице против Беливука.
"... И наше безбедносне службе и стране које су нам у томе помогле знају ко је користио Скај телефон, што је и доказ да га ја никада нисам користио. С тим у вези поменуо сам и разговоре из 2019. године које сам водио са директором ФБИ Кристофером Врејом о важности пресецања криптоване комуникације коју користе криминални кланови и спречавању злоупотребе технологија у криминалне сврхе, са посебним освртом на Скај телефоне", навео је Стефановић у писаној изјави, саопштило је Министарство одбране.
Стефановић је казао да су "поједини медији блиски власти", како је навео, "конструисали" његову изјаву тако да им се уклапа у "агенду вишемесечне негативне кампање против њега". Према његовим речима, опозиција и медији блиски њој су ту исту изјаву "деформисали" на начин да им се уклопи у "јалову борбу против" председника Србије Александра Вучића и Српске напредне странке (СНС).
Он је поновио да се никада није видео ни чуо са Беливуком и члановима његове криминалне групе, нити је на било који начин имао контакте с њима, да никада није користио телефон са апликацијом Скај, за шта га оптужују провладини медији и да никога није штитио у МУП-у, као и да је истрага против Беливука и његове групе започета у време када је био министар унутрашњих послова.
"Једина држава која ми је важна јесте моја држава Србија, а међународна полицијска сарадња је важан сегмент борбе против сваке врсте организованог криминала и не представља разговоре иза кулиса, већ се одвија по јасно утврђеним протоколима и правилима за ту сарадњу", додао је он.
Стефановић је рекао да је "посебно јадна и излизана опозициона реторика" да он, како је навео, "нешто зна и да зато Вучић не сме да га смени" и додао да никада не би угрозио Вучића, "нити политику ове земље коју заједно градимо низ година".
"Више пута сам рекао и увек ћу поновити да сам на овом одговорном месту зато што ми је председник Вучић указао поверење, као много пута до сада, као и да не постоје било какви инкриминишући докази против председника Вучића, јер је човек који се честито бори за Србију", истакао је Стефановић.
Навео је да о смени са позиције министра "не треба да брину ни опозиција, ни поједини острашћени провладини медији" и истакао да је то "искључиво ствар председника Вучића" и да има његову оставку "у сваком тренутку ако процени да треба да је активира и да је важно да одем са ове позиције".
"Био министар или не, борићу се на исти начин и истим жаром да се настави ова политика коју председник Вучић и СНС воде већ десет година, али такође никада нећу прећутати лажи и бруталне нападе на мене, ко год их води и у чијем год да су интересу", казао је Стефановић.
Он је додао да је тужио све оне медије који су га, како је оценио, "бруталним лажима оптуживали за сарадњу са Беливуком" и тиме довели у опасност њега, његову породицу и децу, "а држави наносили огромну штету".
(Бета, 03.08.2021)











