Bajden i Džonson razgovarali o Avganistanu: Sledeće nedelje video sastanak lidera zemalja članica G7
Blic 18.08.2021
![Bajden i Džonson razgovarali o Avganistanu: Sledeće nedelje video sastanak lidera zemalja članica G7](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Predsednik SAD Džozef Bajden razgovarao je danas sa premijerom Velike Britanije Borisom Džonsonom o situaciji u Avganistanu.
Dvojica lidera su se dogovorila da se sledeće nedelje održi video sastanak lidera zemalja članica G7 na kome će biti razmatrane moguće zajedničke strategije i pristupi situaciji u Avganistanu, navodi se u saopštenju Bele kuće, prenosi Rojters. Bajden i Džonson saglasili su se da je potreban nastavak bliske koordinacije među saveznicima i demokratskim partnerima o politici prema Avganistana u budućnosti. Tokom razgovora bilo je reči o načinu na koji međunarodna