Bejl het-trikom i penalima sprečio blamažu Velsa u Belorusiji, ostrvljani ugurali pobedu u nadoknadi

Vesti online 05.09.2021  |  Vesti online

Fudbalska reprezentacija Velsa u četvrtom kolu grupe E kvalifikacija za odlazak na SVetsko prvenstvo 2022. pobedila je selekciju Belorusije rezultatom 3:2, a t rostuki strelac na neutralnom terenu u Kazanju bio je Geret Bejl.

Velšani su poveli u 6. minutu golom Bejla iz jedanaesterca, ali rano vođstvo gostiju nije obeshrabrilo Beloruse. Tako je Vitali Lisakovič je u 29. minutu izjednačio sa bele tačke, a samo dva minuta kasnije prednost svom timu doneo je Pavel Sedko, veznjak Dinamo Bresta. Selekcija Velsa je u nastavku utakmice imala mnogo više od igre, a uz asistenciju VAR u 69. minutu je izjednačila. Strelac je ponovo bio Bejl. ⚽️ 06’ ⚽️ 69’ ⚽️ 93’ Gareth Bale has scored his second