Suđenje Saljihu Mustafi, prvo pred sudom za zločine OVK u Hagu, počinje 15. septembra
Danas 13.09.2021 | Beta
![Suđenje Saljihu Mustafi, prvo pred sudom za zločine OVK u Hagu, počinje 15. septembra](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Suđenje bivšem pripadniku OVK Saljihu Mustafi, optuženom za zločine nad Albancima na Kosovu 1999, počeće u sredu, 15. septembra pred sudom za zločine OVK u Hagu.
Proces Mustafi (49) biće prvo suđenje pred tim sudom, koji je je, pod zvaničnim nazivom Specijalizovana veća Kosova, 2015. osnovala Skupština Kosova pod medjunarodnim pritiskom izazvanim izveštajem Saveta Evrope o zločinima OVK na Kosovu i u Albaniji. Mustafa je, u četiri tačke, optužen za proizvoljno lišavanje slobode, okrutno postupanje, mučenje i ubistvo u logoru OVK u selu Zlaš u aprilu 1999. Po optužnici, Mustafa je bio „komandant gerilske jedinice