BL - Lajpcig se konačno probudio, Herti puna mreža, Kostićeva asistencija za remi Ajntrahta

Sportske.net 25.09.2021  |  Sportske.net

Najubedljiviju pobedu danas je zabeležio RB Lajpcig, koji je sa šest lopti u mreži ispratio goste iz Berlina, ekipu Herte, i tako na najbolji način prekinuo seriju loših rezultata.

Kanonadu je započeo Nkunku, vodećim pogotkom u 16. minutu meča, a sedam minuta kasnije isti igrač je u ulozi asistenta za Poulsena koji pogađa za 2:0. Do kraja poluvremena pogodio je i Mukijele za 3:0, a prethodno je Klostermanov gol poništen zbog ofsajda. Pitanje pobednika je već tada bilo rešeno, a u nastavku još tri gola za domaće. Forsberg je u 60. minutu realizovao penal za domaće, deset minuta kasnije Nkunku je svojim drugim golom povisio na 5:0, a konačnih