“Multietničko društvo se ne pravi noževima, flašama, demonstracijama sile”: Kancelarija za Kosovo i Metohiju o napadu na Srbe
Nedeljnik 28.09.2021 | Agencija Beta
![“Multietničko društvo se ne pravi noževima, flašama, demonstracijama sile”: Kancelarija za Kosovo i Metohiju o napadu…](https://nstatic.net/img/logo/s/nedeljnik.png)
Foto Profimedia (Beta) – Kancelarija za Kosovo i Metohiju ocenila je danas napad na grupu Srba u južnom delu Kosovske Mitrovice kao nedopustiv incident koji je nastavak i posledica akcija Prištine.
U saopštenju se dodaje da je “napad na svakog Srbina na Кosovu i Metohiji napad na čitav srpski narod”, i da će “inspiratori hajke” odgovarati za to što čine. “Multietničko društvo se ne pravi noževima, flašama, demonstracijama sile, niti mržnjom prema komšijama i sugradjanima, i ovih dana je postalo više nego jasno da Priština želi da Srba ili nema, ili da budu zatvoreni u rezervate, bez prava na kretanje, jezik i slobodno mišljenje”, navodi se u saopštenju. Grupa