Tužilaštvo: Požar u COVID bolnici u Tetovu izazvao kratki spoj na defibrilatoru
Slobodna Evropa 05.10.2021
![Tužilaštvo: Požar u COVID bolnici u Tetovu izazvao kratki spoj na defibrilatoru](https://nstatic.net/img/logo/s/slobodna-evropa.png)
Požar u COVID bolnici u Tetovu, u kojem je poginulo 14 osoba, izazvao je kratki spoj na produžnom kablu defibrilatora, navodi se u veštačenju policijskih forenzičara koje je dostavljeno tetovskom tužilaštvu, objavila je Radio Slobodna Evropa na makedonskom jeziku.
Kako je u utorak, 5. oktobra, saopštilo tužilaštvo Severne Makedonije, u tom izveštaju se precizira da je "veštačenjem utvrđeno da je požar nastao kao posledica električnog kratkog spoja u produžnom kablu defibrilatora, kojim je reanimiran pacijent u jednoj od bolničkih soba". "Pregrevanje tog kabla izazvalo je paljenje u priključnoj kutiji produžnog kabla koji je bio priključen na defibrillator, punjač za mobilni telefon i još jedan aparat", navodi se u izveštaju