Lukovska banja pre dve decenije bila je seoce – danas mesto iz koga se ne odlazi
RTS 12.10.2021
![Lukovska banja pre dve decenije bila je seoce – danas mesto iz koga se ne odlazi](https://nstatic.net/img/logo/s/rts.png)
Lukovska banja je jedino mesto u kuršumlijskom kraju koje u poslednje dve decenije ima stalan porast broja stanovnika. Zahvaljujući razvoju turizma i izgradnji hotela, mladi odlučuju da ostanu, jer ih čekaju siguran posao i plata. Ovih dana završen je još jedan hotel u kome će posao dobiti sedamdeset radnika.
U Lukovskoj banji nema nezaposlenih. Celokupno radno sposobno stanovništvo angažovano je na poslovima u ovdašnjim hotelima. Razvoj turizma omogućio je i mnogim mladima iz Kuršumlije da nakon završenih studija život nastave u rodnom kraju. "Završila sam Ekonomski fakultet u Nišu. Ukazala se mogućnost za zaposlenje u 'Planinci'. Konkurisala sam i dobila posao. To mi mnogo znači, jer sam planirala da ostanem u Kuršumliji", kaže Bojana Marković, zadužena za finansije u