Историјски додатак - суднице постају школе демократије: Београд је био центар критичке мисли и својеврсна “оаза дисидентства"
Вечерње новости 19.10.2021 | И. М.

Новости Ова динамика догађања наговештавала је сукобе које је владајућа партијска елита настојала да предупреди оријентацијом на тврђи курс у унутрашњој политици.
Појачавана је идеолошка контрола у свим сегментима свакодневног живота. Слобода иступања била је лимитирана. Дозвољени степен друштвене критике се одражаво искључиво према самокритичким освртима државних и партијских органа. Пурализам интереса био је дозвољен само у сфери економије али никако у политици. Једна од специфичности Југославије била је да се у ствари никад није знало шта је стварно забрањено, јер је власт стално била распета између жеље да одржи












