Fudbal: Spartak golovima Nikolića slavio protiv Metalca (2:0)

Subotica.com 24.10.2021  |  Subotica.com

U dinamičnoj i otvorenoj derbi utakmici 14. kola Linglong Superlige Srbije, Spartak je slavio sa 2:0 protiv Metalca. Propustili su Subotičani priliku sa bele tačke, ali je Nemanja Nikolić bio nezaustavljiv i to nadoknadio sa dva prelepa pogotka na asistencije Šimure i Jezdimirovića za nova tri boda.

U 8. minutu, posle šuta Miloševića, Furtula je igrao rukom u kaznenom prostoru. Nakon konsultacija sa VAR komisijom dosuđen je penal za Subotičane. Lazar Tufegdžić se prihvatio odgovornosti, ali je mladi čuvar mreže Metalca pročitao njegovu nameru i domaći tim je propustio priliku da dođe do prednosti u ranoj fazi meča. Imali su i gosti svoje poluprilike. Antonijević jeu 22. minutu izveo slobodan udarac, najviši pred golom Spartaka bio je Ričard Odada, nije oklevao