Neverovatan splet okolnosti – Srbija slavi u Albaniji uprkos porazu

Sputnik 16.11.2021

Fudbaleri Srbije do 19 godina plasirali su se u elitnu grupu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo uprkos porazu od Francuske od 2:1 na albanskom stadionu Egnatija arena, čime su iz takmičenja izbacili upravo Albance posle neverovatnog spleta okolnosti.

Srbija je jeste izgubila od Francuske u poslednjem kolu kvalifikacija, ali je prošla dalje, ispred Albanije, zbog bolje gol-razlike. Uprkos kolapsu protiv Albanije u prethodnom kolu i primljenog gola u poslednjim minutima od Francuza, Orlići će ići u elitnu, poslednju grupu kvalifikacija zbog gol-razlike od 0 (5:5), naspram -2 Albanaca (5:7). Dva gola pala su u prvom poluvremenu – Trikolore je u prednost u trećem minutu doveo Lum Čauna, a izjednačio je Ognjen