Borjan heroj Kanade – spektakularnim odbranama vodi ekipu ka Kataru! /video/

Sputnik 17.11.2021

Milan Borjan, golman Crvene zvezde i Kanade, briljirao je među stativama reprezentacije i bio je jedan od najzaslužnijih za pobedu protiv Meksika (2:1). Kanađani su sa nova tri boda izbili na čelo grupe i napravili su korak napred ka plasmanu na Svetsko prvenstvu u Kataru 2022. godine.

U derbiju osmog kola kvalifikacija za Mundijal Kanada je ugostila Meksiko i očekivala se velika borba na stadionu u Edmontonu. Kanađani su bili blagi favoriti i na kraju su uspeli da slave golovima Kristijana Larina, koji je mrežu protivnika zatresao u dva navrata, ali i zahvaljujući strašnim odbranama Milana Borjana. Larin je mrežu protivnika načeo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena. A, na 2-0 povisio je odmah na početku drugog perioda igre. U