Metalac poražen u Novom Pazaru

Valjevska posla 22.11.2021

U poslednjoj utakmici 10. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Metalac je večeras doživeo poraz u Novom Pazaru 88-92 (14-27, 25-16, 22-20, 27-29) u meču u kome su se Valjevci posle slabo odigrane prve četvrtine, vratili u igru i stalno bili za petama domaćinu ali nisu bili u stanju da naprave još jedan korak ka pobedi.

Posle poena Aranitovića i prednosti Metalca od 11-6 u 4. minutu, domaćin se brzo sredio i preuzeo vođstvo koje je pred kraj prve četvrtine iznosilo 13-24. Manjgafić, Islamović i Novković su diktirali igru u napadu domaćina dok je Metalac igrao nervozno izgubivši čak 6 lopti, bez pogotka van linije 6-75 (0 od 5) u prvih deset minuta. Jedina svetla tačka u ovom periodu bi je borbeni Aranitović. Žižić je otvorio drugi kvartal dalekometnom trojkom što je bila najava