Mladenović: Obezbeđena sredstva za početak gradnje metroa, novog mosta, gondole
N1 Info 13.12.2021 | Autor:Nenad Nešić
![Mladenović: Obezbeđena sredstva za početak gradnje metroa, novog mosta, gondole](https://nstatic.net/img/logo/s/n1-info.png)
Sednica skupštine Grada Beograda, na kojoj će se odlučivati o budžetu za narednu godinu, trebalo bi da bude održana početkom sledeće nedelje.
Pomoćnik gradonačelnika Andreja Mladenović ne precizira cifru, ali kaže za N1 da su obezbeđena sredstva za projektovanje urbanističkih planova i ostalih, kako je rekao, pripremnih projekata i istraživanja neophodnih za početak gradnje metroa. Poručuje da će u gradskoj kasi biti novca, da bi sledeće godine trebalo da počne izgradnja novog mosta na mestu starog Savskog, a potvrdio je i da gradska vlast nije odustala od gradnje gondole na Kalemegdanu. „Što se tiče