Norveška prvak sveta! Neverovatan preokret za zlato, Francuskinje nokautirane u 2. poluvremenu!

Vesti online 19.12.2021  |  Vesti online

Ženska rukometna repreznetacija Norveške osvojila je zlanu medalju u meču sa Francuskinjama, i, to, posle neverovatnog preokreta i odllične igre u drugom poluvremenu.

Prvi deo meča u potpunosti je pripao rukometašicama Francuske koje su od starta nametnule svoj ritam i kontrolisale meč. Imale su Francuskinje vođstvo od 6 golova, da bi Norvežanke do poluvremena smanjile na, 16:12. Ipak, u nastavku, usledila je neverovatna serija golova, a rezultat od 17:6 u drugih 30minuta pokazuje veličinu preokreta. Zanimljivo, tokom 11 minuta Francuskinje nisu uspele da dođu do gola, što su Norvežanke iskoristile na najbolji način. Do kraja