Poraz Reala, Musa blistao protiv Andore, dabl-dabl Tomića

Sport klub 06.03.2022  |  Autor:Nina Spasojević

U nedelju je na programu bilo šest utakmica španske Endesa lige: 23. kolo: Real Madrid - Baskonija 72:80, Real Betis - San Pablo Burgos 71:74, Tenerife - Obradoiro 86:83, Bilbao - Huventud 71:77, Andora - Breogan 79:86, Saragosa - Gran Kanarija 76:86.

Real Madrid je doživeo peti prvenstveni poraz, ovom prilikom od Baskonije, koja se bolje snašla u drugom poluvremenu. Prethodno su Madriđani uglavnom kontrolisali igru i rezultat, ali su gosti krajem treće četvrtine prešli u vođstvo, da bi u četvrtom periodu posle kraće rezultatske klackalice tas prevagnuo na tas Baskonije. Stiven Inoč je u pobedi svog tima učestvovao sa 17 poena i 6 skokova, a Vanja Marinković se za 5 minuta igre nije upisao u statističke