ZEMUNCI PREKINULI SERIJU METALCA I ODNELI BODOVE IZ VALjEVA

Valjevska posla 19.03.2022

Mladost iz Zemuna je prekinula seriju uspeha Metalca i nastavila tradiciju nepobedivosti u Valjevu nakon što je večeras u 27. kolu AdmiralBet Košarkašake lige Srbije porazila ekipu Branislava Ratkovice rezultatom 98-85 (23-20, 25-21, 31-20, 19-24).

Zaslužen trijumf gostiju koje je predvodio sjajni Andrija Bojić a kome su odlično asistirali takođe precizni Šejn Gibson i Otis Livingston. Valjevci su samo na početku bili ravnopravni a najveću prednost su imali u 6. minutu 16-11 nakon trojke Mijajlovića. Zemunci su presingom zaustavili nalet Metalca a u napadu su Klavžar, Sar i Livingstn za dva minuta napravili preokret i omogućili svom timu da povede 16-19. U drugoj četvrtini je odlični Bojić pokazao izvanrednu