Ana Brnabić sa američkim senatorima: Očuvanje mira i stabilnosti ključni za dalji regionalni napredak
Večernje novosti 19.04.2022 | Novosti online
![Ana Brnabić sa američkim senatorima: Očuvanje mira i stabilnosti ključni za dalji regionalni napredak](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
PREDSEDNICA Vlade Srbija Ana Brnabić sastala se danas sa američkim senatorima Odbora za spoljne poslove Krisom Marfijem, DŽin Šahin i senatorom Odbora za oružane snage Tomom Tilisom, sa kojima je razgovarala o saradnji Srbije i SAD.
Foto: Tanjug Sastanku je prisustvovao i ambasador SAD u Srbiji Kristofer Hil, saopšteno je iz Vlade Srbije. Premijerka Brnabić istakla je da je Vlada Srbije posvećena jačanju partnerstva sa SAD. Brnabić je rekla da je prisustvo kompanija iz SAD u Srbiji od izuzetnog značaja, naročito u oblasti IT industrije i visokoh tehnologija, ističući da su to investicije koje menjaju Srbiju i daju joj šansu da bude u korak sa svetom. Brnabić je zahvalila senatorima na jasnoj