''Ludnica'' u Đenovi, Juve prosuo bodove, Kin tragičar!

Sportske.net 06.05.2022  |  Sportske.net

U utakmici 36. kola italijanske Serije A, Đenova je savladala Juventus rezultatom 2:1, što je rezultat koji je pomogao Đenovljanima da se izjednače sa Kaljarijem na deobi 18. mesta, dok je Juventus ostao na četvrtom mestu sa 69 bodova i obezbeđenim plasmanom u Ligu šampiona.

Mogao je Juve do vođstva na ''Marasiju'' već u petom minutu. Dibala je odlično centrirao sa desne strane za Kina koji zahvata loptu glavom na ivici peterca, ali ju je poslao zamalo preko gola. Imao je Juventus inicijativu, pretio je i Dibala, ali pred kraj prvog poluvremena Đenova je postala znatno opasnija, pa je u 45. minuitu Portanova je uputio projektil sa dvadesetak metara, ali je golman Ščešnji odlično reagovao i sprečio vođstvo domaćina. Početkom drugog