BOTANIČKA BAŠTA U NOVOM SADU: Posle 50 godina kreće se u realizaciju prirodne oaze
Moj Novi Sad 18.05.2022
![BOTANIČKA BAŠTA U NOVOM SADU: Posle 50 godina kreće se u realizaciju prirodne oaze](https://nstatic.net/img/logo/s/moj-novi-sad.png)
Kada se pre pola veka govorilo da Novi Sad treba da ima svoju botaničku baštu, bila je određena čak i njena lokacija, a to je Podgrađe Petrovaradinske tvrđave kod Lovotursa.
Tada je i Matica srpska bila uključena u projekat zajedno sa Prirodno-matematičkim fakultetom. Pre godinu dana, u maju 2021. godine ova ideja se našla i na sednici Skupštine grada. – Stari urbanistički projekat nije odgovarao potrebama prave urbanističke bašte, a ovaj projekat je sada po ugledu na Jevremovac, na ono što prava botanička bašta treba da sadrži. To je više naučno-istraživačka površina, nego park – rekla je Mira Radenović, članica Gradskog veća za