Paratriatlonac iz Čačka Lazar Filipović treći na Evropskom prvenstvu

Morava info 29.05.2022  |  RTS

ČAČAK – Srpski paraolimpijac Lazar Filipović, najbolji srpski paratriatlonac, u kategoriji PTVI (slepi i slabovidi sportisti) sa Strahinjom Trakićem kao vodičem osvojio je treće mesto i bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Na prvenstvu su učestvovali najbolji paratriatlonci iz Evrope, uključujući i sve učesnike Paraolimpijskih igara sa starog kontinenta. Lazar i Strahinja su trku završili za 48 minuta i 8 sekundi. Za drugoplasiranim takmičarom iz Francuske zaostali su 16 sekundi a pobednik, takmičar iz Velike Britanije, bio je brži od njih za 48 sekundi. – Izuzetno hladno vreme, vazduh 9 stepeni, voda 14 stepeni. Organizatori su segment plivanja zamenili trčanjem 2,6 kilometra. Naši