Siti deklasirao Junajted: Haland i Foden het-trikovima uništili tim Erika ten Haga

Euronews 02.10.2022  |  Autor: Euronews

Fudbaleri Mančester sitija ponizili su gradskog rivala Junajted sa 6:3 u devetom kolu Premijer lige.

Rezultat od 6:1 je najubedljiviji poraz Junajteda od "građana" ikada. 6:1 u korist Sitija bilo je pre 11 godina i davne 1926, tako da je slavna ekipa sa "Old Traforda" izbegla potpuno ponižavanje. Odbrana "crvenih đavola" kapitulirala je već u osmom minutu kada je mrežu De Hee zatresao Fil Foden, a zatim je usledio poptuni debakl ekipe Erika ten Haga. Haland je upisao dva gola, u 34. i 37. minutu, a pitanje pobednika rešio je Foden svojim drugim golom pred sam kraj