Poraz na evro-premijeri u Rumuniji

Veliki park 20.10.2022

Odbojkaši Radničkog su u prvoj utakmici CEV Kupa poraženi na gostovanju u Rumuniji od ekipe Arcada rezultatom 3:0 i za prolaz u narednu rundu im je potrebna pobeda u revanšu u Kragujevcu naredne srede rezultatom do 3:1 i trijumf u zlatnom setu.

Favorizovani šampion Rumunije je bolje otvorio meč i dobrim blokovima poveo 3:0. Pri rezultatu 5:1 gostujući stručni štab je reagovao minutom odmora, nakon koga Radnički smanjuje na 5:3, no ponovo dobrim blokovima Arcada dolazi do velikih plus pet (10:5). U tim trenucima domaćim igračima je išlo sve od ruke, tako da na sredini seta beležimo prednost 14:8. Kragujevčani se oslobađaju pritiska, dolaze do svoje igre što rezultira smanjenjem vođstva na 16:14. Iskusni