Svetsko prvenstvo i fudbal: Pevali su himnu, davali golove u sudijskoj nadoknadi - Iran pobedio Vels

Radio 021 25.11.2022  |  BBC News na srpskom

Irancima je ovo prva pobeda na šampionatu i ujedno premijerni trijumf protiv neke evropske selekcije na Mundijalima.

EPA Fudbaleri Irana pobedili su reprezentaciju Velsa sa 2:0 u utakmici drugog kola B grupe Svetskog prvenstva i sačuvali šanse za plasman u nokaut fazu. Oba pogotka postignuta su u sudijskoj nadoknadi vremena. U 98. minutu pogodio je Rozbeh Češmi, dok je u 101. precizan bio Ramin Rezejan. Velšani su od 86. minuta igrali bez iskuljučenog golmana Vejna Henesija, koga je zamenio Deni Vord. Irancima je ovo prva pobeda na šampionatu i ujedno premijerni trijumf protiv