Maroko za fudbal i za istoriju – prvi afrički tim u polufinalu Mundijala: Kako je organizovana mašinerija dovela Portugal (i Ronalda) do suza
Nedeljnik 10.12.2022 | Uroš Jovičić
![Maroko za fudbal i za istoriju – prvi afrički tim u polufinalu Mundijala: Kako je organizovana mašinerija dovela Portugal…](https://nstatic.net/img/logo/s/nedeljnik.png)
EPA-EFE/Georgi Licovski Skočio je Jusuf En Nesiri i izgledao je kao klinac na ulicama Marakeša koji u falš Air Jordan duksu mašta o tome kako mu se čitav svet divi.
Let traje i traje i traje. I svet se zaista divi. Fudbalska reprezentacija Maroka plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru, pobedivši u četvrtfinalu reprezentaciju Portugala, rezultatom 1:0. U još jednoj pokaznoj vežbi fanatizma i besprekorne organizacije, afrički tim je bio bolji od svog favorizovanog protivnika i prošao u sledeću fazu turnira. Ovo je najveći uspeh jednog afričkog tima u istoriji svetskih prvenstava jer nijedan tim sa najlepšeg i