Mask ponovo pravi haos na tviteru: Nema više promovisanja naloga na drugim mrežama! Svi beže na Trampovu mrežu
Kurir 19.12.2022
![Mask ponovo pravi haos na tviteru: Nema više promovisanja naloga na drugim mrežama! Svi beže na Trampovu mrežu](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Tviter je u nedelju objavio da više neće dozvoljavati korisnicima da promovišu svoje naloge na brojnim konkurentskim platformama društvenih medija, uključujući Fejsbuk i Instagram.
To je poslednja promena u politici kompanije pod vođstvom kontroverznog novog vlasnika Elona Maska, koji je sada pitao korisnike da li treba da ostane na čelu Tvitera. Ovaj potez utiče na brojne društvene mreže kao što su Mastodon Donalda Trampa, Post i Truth Social, kao i na agregatore linkova trećih strana kao što su linktr.ee i ink.bi. Tviter je to objavio nakon što su korisnici počeli da ohrabruju svoje pratioce da pogledaju njihove postove na drugim mestima.