Senator: Kineski balon se približio američkoj vojnoj bazi, glavnom mestu stelt aviona
Sputnik 04.02.2023
![Senator: Kineski balon se približio američkoj vojnoj bazi, glavnom mestu stelt aviona](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Kineski obaveštajni balon približio se vojnoj bazi „Vajtmen“ u Misuriju, koja se nalazi u centru SAD, napisao je na Tviteru senator države Misuri Erik Šmit. To je glavno mesto baziranja bombardera B-2 „spirit“.
On je dodao da je apsolutno neverovatna ideja da se balon približava bazi i da nijedan Amerikanac sa tako nečim ne treba da se pomiri. Guverner Misurija Majk Parson naveo je na Tviteru da od Bele kuće nije dobio podatke u vezi sa kineskim balonom koji proleće iznad teritorije te savezne države. Predstavnik Pentagona je ranije saopštio da je iznad SAD primećen obaveštajni balon i da vojska smatra da pripada Kini. O situaciji je informisan predsednik SAD Džozef