Vaterpolo: Spartak slavio protiv Dorćola (18:10), sledi takmičenje po grupama

Subotica.com 06.02.2023  |  Subotica.com

Spartak je slavio u Beogradu protiv Dorćola sa 18:10 u okviru 11. kola Prve B lige. Subotičani su od starta bili bolji tim u bazeni, ali je meč prelomljen tek u trećoj četvrtini koju su rešili sa pet plus u svoju korist i stekli nedostićnu prednost od osam golova. Od 18. februara sezona se nastavlja takmičenjem po grupama, pre toga Spartak će u utorak odigrati zaostali meč 10. kola.

Prvu i drugu deonicu Spartak je dobio uz minimalnu gol razliku za odlazak na odmor uz rezultat 6:4. Drugo poluvreme donelo je sjajnu igru Subotičana. Raspucali su se plavo – beli i posle osam minuta igre na semaforu je stajao rezultat 5:13. U poslednjoj četvrtini i domaći tim se probudio, pa je ona okončana nerešeno 5:5. Velikih plus osam je bilo nedostižno za Dorćolce i Spartak je odneo bodove. Dorćol – Spartak Patent CO 10:18 (1:2, 3:4, 1:7, 5:5) Dorćol: