Traže još 300 milijardi za Bundesver: Nemačke oružane snage još u minusu
Večernje novosti 14.03.2023 | I.S.
![Traže još 300 milijardi za Bundesver: Nemačke oružane snage još u minusu](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
KOMESARKA za nemačke oružane snage Eva Hogl zatražila je dodatnih 300 milijardi evra za finansiranje nemačkog Bundesvera. Kako je obrazložila, snagama je, neizostavno i u što hitnije, potrebno više vojnika.
Foto AP Hoglova, osim toga, ocenjuje da je postignuto veoma malo napretka u regrutaciji žena. Nedavno je ova vojna komesarka iznela javno svoj sud da "Berlin radi presporo na izgradnji Bundesvera". Osim ove Hoglova ima zadatak da obezbedi parlamentarnu kontrolu nad oružanim snagama, odnosno, predstavlja svojevrsnu vezu između vojne infrastrukture i Bundestaga. Izveštavala je pred poslanicima u svetlu dodatnog upumpavanja para u Bundesver, u iznosu od sto milijardi