Četiri kandidata za evroligu: Turci, Španci i ukrajinska Pepeljuga

Večernje novosti 20.04.2023  |  V. P.

OSTALA su četiri tima u ovoj sezoni Evrokupa poprilično skromnog kvaliteta. Kako god, jednog od njih gledaćemo u narednom izdanju Evrolige, a nakon četvrtfinalnih eliminacionih utakmica kandidati su Turk Telekom, Prometej, Huventud i Gran Kanarija.

Evrokup Turski predstavnik iz Ankare pobedio je pred 6.700 svojih navijača nemački Ulm (86:76) i plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat u istoriji nastupa u evropskim takmičenjima. Zaostajao je 33 minuta, u jednom momentu i velikih 14 poena, ali je serijom 12-0 u poslednjoj četvrtini okrenuo vodenicu na svoju stranu. Turk Telekom će u polufinalnom meču gostovati Prometeju, ukrajinskom debitantu koji je u četvrtfinalu deklasirao grčki Promiteas (80:57).