Eskobar: Implementacija Ohridskog sporazuma počinje sa formiranjem ZSO
Glas Amerike 03.05.2023 | RFE
![Eskobar: Implementacija Ohridskog sporazuma počinje sa formiranjem ZSO](https://nstatic.net/img/logo/s/glas-amerike.png)
Implementacija Ohridskog sporazuma između Srbije i Kosova počinje sa formiranjem Zajednice opština sa srpskom većinom na Kosovu, izjavio je 3. maja specijalni izaslanik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) za Zapadni Balkan Gabrijel Eskobar. "Evropska unija i SAD su fokusirane na to da ovaj sporazum postane stvarnost.
Implementacija počinje formiranjem Zajednice opština sa srpskom većinom", rekao je Eskobar na onlajn konferenciji za medije. Eskobar je to izjavio na onlajn konferenciji za medije dan nakon što su se u Briselu sastali predsednik Srbije Aleksandar Vučić i premijer Kosova Aljbin Kurti u okviru dijaloga o normalizaciji odnosa uz posredovanje Evropske unije. "Normalizacija je usmerena na prava manjina, posebno Srba. To je apsolutno kritično (pitanje). Naše je