Sud Majkorosoftu privremeno blokirao preuzimanje Activision Blizzard-a
Nova ekonomija 14.06.2023
![Sud Majkorosoftu privremeno blokirao preuzimanje Activision Blizzard-a](https://nstatic.net/img/logo/s/nova-ekonomija.png)
Nadležni američki sud prihvatio je zahtev Savezne komisije za trgovinu (FTC, Federal Trade Commission) kojim je privremeno blokirano Majkrosoftovo preuzimanje kompanije Aktivižn Blizrd (Activision Blizzard), jednim od najvećih proizvođača i izdavača video igara na svetu.
Kako je preneo Fajnenšl Tajms, ovo ročište zakazao je sledeće nedelje. Ugovor o akviziciji vredan je 69 milijardi dolara. „Kontrolom sadržaja Aktivižna, Majkrisoft bi mogao da zadrži ili degradira Activision-ov sadržaj i značajno smanji konkurenciju u smislu kvaliteta proizvoda, cene i inovacija“, navodi se u obrazloženju koje je FTC podneo u ponedeljak. FTC u Sjedinjenim Državama sprovodi antimonopolske zakone, a od upravnog suda zatražio je blokadu transakcije