Mladi takmičari iz Srbije osvojili šest medalja na evropskom takmičenju u badmintonu

RTV 27.06.2023  |  Tanjug

NOVI SAD - Mladi takmičari iz Srbije osvojili su šest medalja i to dve zlatne i četiri bronzane medalje na turniru u badmintonu "Serbian U17&Jut internacional Novi Sad 2023", saopšteno je iz Badminton saveza Srbije (BSS). Turnir je održan uz podršku Ministarstva sporta Srbije, Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu i Grada Novog Sada, pod okriljem Evropske badminton konfederacije.

Turnir u Novom Sadu okupio je mlade takmičare u badmintonu iz čitave Evrope 11. put za redom. Ovogodišnji turnir premašio je sva očekivanja i rekorde iz prethodnih godina, okupivši u Novom Sadu gotovo 600 takmičara i trenera iz 26 zemalja i više od 1.000 učesnika. "Teodora Latas je Srbiji donela zlato, i to u kategoriji ženski singl do 15 godina (U15). Zlatnu medalju je osvojila i Anica Lazović koja se izdvojila u mešovitoj kategoriji do devet godina 'Plej for fan'