Majka ubila bliznakinje (2) i njihovu sestru (6): Suđenje otkrilo jezive detalje majci iz pakla: Udavila decu kablovima, pa im pokrila lica
Blic 09.08.2023
![Majka ubila bliznakinje (2) i njihovu sestru (6): Suđenje otkrilo jezive detalje majci iz pakla: Udavila decu kablovima, pa im…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Majka koja je ugušila svoje tri male ćerke plakala je danas na sudu dok su prvi put javno otkriveni mučni detalji poslednjih trenutaka devojčica. Loren En Dikason (42) optužena je za ubistvo svojih dvogodišnjih bliznakinja Maje i Karle i njihove šestogodišnje sestre Lien u septembru 2021. godine u njihovoj kući u Timaru na jugu Novog Zelanda.
Ona je priznala da je ubila ćerke, ali se izjasnila da nije kriva zbog ludila. Prethodno skrivani detalji o tome kako se taj užasan dan odvijao opisani su u sredu na Višem sudu u Krajstčerču dok je forenzički psiholog Gazi Metui dao svedočanstvo o mentalnom stanju optužene. Porodica je emigrirala iz Južne Afrike samo mesec dana pre tragedije, a na dan ubistava Dikasonova se uspaničila kada je porodični savetnik za imigraciju zatražio detaljnije informacije o njenoj